Karol Wojtyła - a kto to?

Karol Wojtyła - a kto to?

Prowokacja? Głupie pytanie? Niekoniecznie. Wystarczy sięgnąć po matematykę i zadać sobie pytanie, kiedy umarł Jan Paweł II. Otóż od śmierci polskiego papieża minęło już 16 lat. W tym czasie urodziło się ponad 6 mln Polaków. Papieża znają tylko z opowieści i nagrań archiwalnych. Jest dla nich postacią historyczną. 

 

Pokolenie bez JP2

Nigdy nie słuchali jego wystąpień, nie czekali na pielgrzymki, nie stali pod oknem na Franciszkańskiej 3, nie śpiewali na całe gardło „Barki”, nie uronili łzy widząc go schorowanego i ledwo mówiącego. Dla wielu z młodych ludzi papież Polak przestaje być punktem odniesienia. Mogą to zmienić publikacje, które opowiadają o życiu Karola Wojtyły. Ale muszą to być dobre publikacje. Atrakcyjne dla młodego odbiorcy. I taką właśnie jest pierwsza, tak obszerna ilustrowana biografia - „Nasz Papież. Karol Wojtyła”. 

 

264. papież w historii

Odpowiada na pytanie, kto to był Karol Wojtyła? Dlaczego Jan Paweł II jest wzorem do naśladowania? Jak to się stało, że chłopiec z Wadowic został namiestnikiem świętego Piotra. 120-stronicowa część pierwsza komiksu zawiera dokładny opis losów papieża Polaka od momentu narodzin do czasu wyjazdu na konklawe, gdzie został wybrany na 264. papieża w historii Kościoła. 

 

Świadectwo najgłębszej wiary

Życie Karola Wojtyły to wielki dar, w jego nauczaniu i świętości. Tym darem powinniśmy żyć, inspirować się nim w po­dejmowaniu życiowych decyzji. Dziedzictwo świętego papieża Polaka nie może zostać zapomniane. Dzięki takim publikacjom jak „Nasz Papież. Karol Wojtyła” możemy przekazać je wiernie następnym pokoleniom. Odwaga - „nie lękajcie się!”,  ambicja - „musicie od siebie wyma­gać!” czy zaufanie - „wy jesteście moją nadzieją!” - stają się łatwiejsze, gdy kierujemy się wskazówkami polskiego papieża. Bo najgłośniej o Janie Pawle II mówi nie 14 encyklik, 15 adhortacji, ponad 50 listów apostolskich, tysiące przemówień, orędzi, katechez, homilii, ale jego własne życie. Świadectwo najgłębszej wiary. I o tym jest komiks „Nasz Papież. Karol Wojtyła”. O człowieku głębokiej wiary w Boga i miłości do bliźniego. 

Jedyny taki
komiks w Polsce!

Historia człowieka, którego poznał
i pokochał cały świat.

Nasz Papież. Karol Wojtyła" to pierwszy polski tak obszerny komiks o życiu Karola Wojtyły. Unikatowa publikacja na rocznicę urodzin Jana Pawła II. Biografia obejmująca czas od narodzin małego Lolka do wyjazdu Wojtyły na konklawe. Starannie dobrane fakty, dbałość o artystyczne detale oraz wyjątkowa postać głównego bohatera, tworzą publikację jedyną w swoim rodzaju na polskim rynku.

Nasz papież. Karol Wojtyła
Biografia ilustrowana - Część 1

szt.

Zobacz więcej zdjęć i film

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl