Karol Wojtyła jak Superman i Batman

Karol Wojtyła jak Superman i Batman

Potrzebujemy superbohaterów. Silnych, zdeterminowanych, pobudzających do działania. Czemu jednym z nich nie miałby być Jan Paweł II?

Termin komiks  został spopularyzowany wraz z pojawieniem się postaci Supermana w czerwcu 1938 r. w magazynie Action Comics. Od końca lat 30. XX wieku historie o kostiumowych superherosach zdominowały amerykański rynek. Co ciekawe, bohaterowie amerykańskich komiksów niemal zawsze posiadali jakąś superumiejętność. Jaką posiadał Karol Wojtyła? Ci, którzy go znali, mawiają, że w zjednywaniu sobie ludzi i umięjętności słuchania nie miał sobie równych. 

 

Komiks artystyczny

Można zadać pytanie, czy komiks to dobra forma do przekazywania treści o charakterze etycznym? Ale o czym są opowieści o Supermanie, Batmanie czy innych superbohaterach? O walce dobra ze złem! Tam pozytywny bohater mierzy się z siłami zła, wykorzystuje swoje supermoce, aby pokonać tych, którzy zagrażają światu. 

 

Dlaczego warto więc czytać komiks o Karolu Wojtyle? Żeby kibicować naszemu superbohaterowi jak walczy z przeciwnościami losu i historii. A tych za życia Wojtyły nie brakowało. Najpierw miał się w ogóle nie urodzić, bo ciąża była zagrożona; tuż przed Pierwszą komunią świętą śmierć matki, a niedługo potem kolejna śmierć w rodzinie, tym razem ukochanego brata; niebezpieczny wypadek w drodze powrotnej z pracy w fabryce Solvay; cudowne uniknięcie łapanki w 1944 r.; codzienność życia najpierw w totalitaryzmie nazistowskim, a potem komunistycznym. Jednak Wojtyłę nic nie złamało. Jego biografia to dowód na to, że można być wzorem dla innych, nawet w tak trudnych czasach. Bezkompromisowo służyć drugiemu człowiekowi i Bogu.  

 

Dlaczego komiks?

Komiks na świecie i w Polsce już dawno służył do opowiadania biografii. To wdzięczna forma. Pozwala przekazać ważne treści w atrakcyjnej formie. Dlatego na 120-stronach formatu a4 można znaleźć historię Karola Wojtyły od momentu narodzin do czasu wylotu na konklawe, gdzie zostanie wybrany na papieża. Druga część obejmuje okres pontyfikatu aż do momentu, kiedy Jan Paweł II został ogłoszony świętym. Premiera części drugiej planowana jest na początek 2022 r.

 

Po co pierwszy polski tak obszerny komiks o Karolu Wojtyle?

„Nasz Papież. Karol Wojtyła” to komiks dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rysunkowe przedstawienie zdarzeń nie jest nowością. Znane było już  starożytnym Egipcjanom, malarzom ikon, średniowiecznym ilustratorom manuskryptów. Narracja w komiksie jest wyrażona przez słowo i obraz, a opowiadana historia jest zrozumiała bez dodatkowego kontekstu, stąd łatwość w dotarciu także do młodszego czytelnika. Dzięki temu opowieść o życiu Karola Wojtyły staje się dostępna dla każdego. 

 

Komiks to brzmi dumnie

Komiks czy książka? A po co wybierać? Można połączyć jedno i drugie. Takim wyborem jest ilustrowana biografia „Nasz Papież. Karol Wojtyła”. Polecamy. 

Jedyny taki
komiks w Polsce!

Historia człowieka, którego poznał
i pokochał cały świat.

Nasz Papież. Karol Wojtyła" to pierwszy polski tak obszerny komiks o życiu Karola Wojtyły. Unikatowa publikacja na rocznicę urodzin Jana Pawła II. Biografia obejmująca czas od narodzin małego Lolka do wyjazdu Wojtyły na konklawe. Starannie dobrane fakty, dbałość o artystyczne detale oraz wyjątkowa postać głównego bohatera, tworzą publikację jedyną w swoim rodzaju na polskim rynku.

Nasz papież. Karol Wojtyła
Biografia ilustrowana - Część 1

szt.

Zobacz więcej zdjęć i film

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl