Pierwsza komunia z Janem Pawłem II

Pierwsza komunia z Janem Pawłem II

Jaki prezent na Komunię dla chłopca, a jaki dla dziewczynki? Uniwersalny! Komiks o życiu Jana Pawła II!

Pierwszy w Polsce tak bogata rysowana biografia Jana Pawła II. 120 stron, twarda oprawa i miejsce na dedykację. Idealna pamiątka Pierwszej komunii świętej.

Prezenty komunijne jakiś czas temu straciły swoją pierwotną symboliczną rolę. Przestały nawiązywać do chrześcijańskiego aspektu tego wydarzania. Dlatego warto postawić na upominek, który będzie przypominać o szczególnym znaczeniu Pierwszej komunii świętej, będzie ciekawy i oryginalny. Gdzie najważniejsze pozostaną przeżycia duchowe.

Jaki kupić prezent na Pierwszą Komunię Świętą, by spełniał takie założenia? By nie był zbyt drogi, by nie odwracał uwagi od uroczystości, ale jednocześnie stanowił pamiątkę i – co przecież wcale nie mniej znaczące – ucieszył obdarowane nim dziecko?

 

„Nasz Papież. Karol Wojtyła" to komiks o życiu Karola Wojtyły, który przybliży sylwetkę Świętego Papieża wszystkim dzieciom. Znają Jana Pawła II przecież tylko z opowieści, nie ma go już z nami od 16 lat. 

 

Mało znane wydarzenia i historie. Anegdoty pokazujące Karola Wojtyłę z przymróżeniem oka, wzruszające momenty, które miały wpływ na jego życie oraz postacie, które kształtowały jego kapłaństwo. Zebrane w książce materiały pokazują Karola Wojtyłę z wielu perspektyw: pobożnego dziecka, dzielącego czas na naukę i sport; zakochanego w teatrze młodzieńca; tragedie śmierci najbliższych mu osób matki, ojca i brata; w końcu narodziny powołania i szybką karierę w kościelnej hierarchii. Pierwszy tom kończy wyjazd na konklawe, gdzie zostanie wybrany na papieża.

„Dziedzictwo Jana Pawła II zawarte jest nie tylko w nauczaniu, które inspiruje kolejne pokolenia, ale także w jego biografii. Można ją opowiadać na wiele sposobów, również rysunkiem.” - napisał w przedmowie do komiksu kardynał Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz i przyjaciel Jana Pawła II. 

Karty ilustrowanej biografii zawierają nie tylko fakty powszechne znane, ale też wydarzenia, które dla czytelnika mogą być nowością. Na końcu umieszczony jest słowniczek z pojęciami wyjaśniającymi młodemu czytelnikowi trudniejsze zagadnienia oraz kalendarium najważniejszych wydarzeń z życia Karola Wojtyły. Jan Paweł II w górach, na kajakach, z młodzieżą. Aktywny, wysportowany, pełen życia. Taki obraz Papieża Polaka rysuje się z pierwszej części tomu. 

Komiks odpowiada na pytanie dlaczego Jan Paweł II jest wzorem do naśladowania. Dlatego nie jest to tylko efektowana rzecz do  postawienia na półce w eksponowanym miejscu, ale dzieło do przeżywania i wgłębiania się w życie najwybitniejszego Polaka w historii. Do nabycia na https://komiksnaszpapiez.pl

 

Jedyny taki
komiks w Polsce!

Historia człowieka, którego poznał
i pokochał cały świat.

Nasz Papież. Karol Wojtyła" to pierwszy polski tak obszerny komiks o życiu Karola Wojtyły. Unikatowa publikacja na rocznicę urodzin Jana Pawła II. Biografia obejmująca czas od narodzin małego Lolka do wyjazdu Wojtyły na konklawe. Starannie dobrane fakty, dbałość o artystyczne detale oraz wyjątkowa postać głównego bohatera, tworzą publikację jedyną w swoim rodzaju na polskim rynku.

Nasz papież. Karol Wojtyła
Biografia ilustrowana - Część 1

szt.

Zobacz więcej zdjęć i film

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl